Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2023

Gösterim: 479

TÜBİTAK 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Projesi Yazma Eğitimine Yoğun İlgi

Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun YILDIZ tarafından 23 Şubat 2023 tarihinde, 14:00-18:30 saatleri arasında gerçekleştirilen TÜBİTAK 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Projesi Yazma Eğitimi katılımcıların yoğun ilgisiyle geçti.
Eğitime Genel Müdürümüz Dr. M. Cem ALDAĞ, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi (5), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (7), Sağlık Bilimleri Fakültesi (6), Denizcilik Fakültesi (2), Tıp Fakültesi (1), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (1), Gönen Meslek Yüksekokulu (1), Bandırma Meslek Yüksekokulu (1) ve KAGEM’den (1) olmak toplamda 25 akademisyen katıldı.
Üniversitemiz akademisyenlerinin yurt dışındaki bilim ekosistemine katılması ve uluslararası nitelikli yayınların üretilmesi açısından kritik öneme sahip olan bu eğitimde araştırma projelerinin başarısında yapılması ve yapılmaması gereken hususlara örnek projeler üzerinden dikkat çekildi. Özgün değer ve araştırmanın yurt dışında yapılma gerekçesinin en önemli başarı olduğu belirtildi. Gelecekte bu proje kalemindeki başarıların üniversitemize ve ülkemizin bilim alanındaki rekabetçiliğine katkısının öneminin çizilmesiyle eğitimin kapanışı yapıldı.


Fotoğraflar